şarap menüsü

köpüklü, beyaz & Rosé

ArcadIa Nareen Köpüklü Şarap 2017

Damakta ve burunda tereyağı, bisküvi, ekmek gibi aromalara sahip, kremamsı yapısıyla Narince üzümünün zarifliğini ve floral notlarını yansıtan, kabarcıkların uzun süre kadehte dans ettiği, Türkiye’nin Narince üzümünden geleneksel yöntemle (méthode champenoise) ve sadece 614 şişe üretilen ilk köpüklü şarabı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

ArcadIa Pet-Nat 2022

Fransızca “doğal köpüren” anlamına gelen “Pétillant Naturel” kelimelerinin ilk hecelerinden oluşan Pet-Nat, neşeli, kolay içimli bir doğal köpüklü şarap stili. Atalık yöntem ya da “Methode Ancestrale” olarak da bilinen bu stil, aslında geleneksel köpüren şarabın (şampanya metodunun) da atası.

Bu atalık yöntem köpüklü şarabı çok sevilen Sauvignon Gris üzümü ile, yalnızca 1056 adet ürettik. Sizlerin de bizim kadar seveceğinizi umuyoruz. Taç kapak sayesinde servisi kolay, ritüellere gerek olmadan keyifle yudumlanacak bu meyvemsi ve neşeli köpüklüyü soğuk tüketmenizi öneririz.

Odrysia Serisi

Odrysia Gris 2021

Arcadia’ nın yıldızlarından Odrysia Gris, Sauvignon Gris’in kremamsı aromatik yapısıyla Pinot Gris’in pürüzsüz fındıksı aroma profilini birleştiriyor.
Burunda mandalina, limon ve şeftali damakta ise şeftali, armut, lycee aromaları ile dengeli asiditesi ve orta seviyeli alkolüyle canlı, ferahlatıcı ve zarif.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

Odrysia Serisi

Odrysia Narince 2019

Yerli asil beyazlarımızdan Narince’nin Arcadia Bağları versiyonu. Narince üzümü anavatanı Tokat’ta Karadeniz’e paralel dağların altında, karasal iklim özelliği gösteren vadilerde yetişiyor. Bu özellikleri Istranca Dağları’nın eteklerinde uzanan vadide yer alan Arcadia Bağlarında bulan Narince, harika adapte oldu ve zarif ve bize leziz şaraplar sundu. %100 Narince üzümünden üretilen bu asil beyazın eşsiz meyvemsi tatlarını ve tazeliğini yansıtıyor.

Burunda; kavun, muz armut ve portakal çiçeği damakta ise; narenciye ve taze kayısı ve çiçeksi aromalar ile orta uzun bitişli ve dengeli asiditesi ile ferahlatıcı bir şarap.

ArcadIa Mono Serisi

Mono Sauvignon Blanc 2022

%100 Sauvignon Blanc üzümünden üretilmiştir. Arcadia Bağları teruarının serin gecelerinden gelen taze asiditeye eşlik eden limon, yeşil elma, şeftali, kavun, armut notları damakta ise portakal çiçeği ve turunçgil aromaları ile asiditesi ve mineralitesi oldukça dengeli, canlı ve lezzetli bir şarap.

Elle toplanan üzümlerin şampanya üretiminde kullanılan tüm salkım yöntemi ile sıkılıp, üzümden gelen lezzetleri koruyarak işlenmesi ile üretilmiştir. Üzümden gelen tüm aromaları taşıması için fermentasyondan sonra 3 ay ince tortusunda bekletilmiştir.

ArcadIa Mono Serisi

Mono Pinot Gris 2022

Arcadia Bağları Pinot Gris parselinden toplanan üzümlerle yapılan bu şarabımız, burunda beyaz şeftali, limon kabuğu, lime aromaları ile hanımeli çiçeği gibi floral notlar damakta ise yine floral notlar, armut, ayva ve narenciye gibi aromalar ile birleşiyor. Asiditesi ve mineralitesi dengeli, baharatımsı bir bitişe sahip, zarif bir beyaz. 

Kompleks ve zarif lezzetlerini tamamlayıp yuvarlamak için 3 ay tortusunda dinlendirilen Türkiye’nin ilk %100 Pinot Gris beyazı olarak sunuluyor.

ArcadIa İlktepe Serisi

İlktepe Sauvignon Blanc & Sauvignon Gris 2022 - TÜKENDİ

Arcadia’nın ilk ürünlerinden, beyaz çiçek ve turunçgil aromalarının yanı sıra, dengeli asiditesi ve mineral tatlarıyla, en eski üzüm cinslerinden olan ve Türkiye’de ilk defa Arcadia Bağları’nda yetiştirilen %66,7 oranında Sauvignon Gris üzümünün, %33,3 oranında Sauvignon Blanc ile zenginleştiği bir Arcadia klasiği. Burunda narenciye (portakal çiçeği, limon) yabani gül ve armut aromaları damakta ise yine limon, mandalina ve kavun aromaları sunan orta uzun bitişli bir beyaz. Açık sarı tonlarında,dengeli, ferahlatıcı,havalandıkça değişip gelişen meyvemsi aromaları ile derinlikli ve orijinal.

YENİ REKOLTE YOLDA!

ArcadIa İlktepe Serisi

İlktepe Sauvignon Gris 2019

Dünya’da unutulmaya yüz tutmuş ve yüksek bir değere sahip %100 Sauvignon Gris üzümünden üretilen bu şarap, Türkiye’de sadece Arcadia Bağlarında yetiştirilmeye ve şarabı yapılmaya başlandı. Oldukça kompleks ve zarif bir şarap olan İlktepe Sauvignon Gris narenciye ve armut notlarıyla damakları şenlendiriyor. Tüm salkım halinde press edilen ve 3 ay boyunca sur-lie tekniği ile tortusu üzerinde olgunlaşan bu şarabımız nazik ve çapraz-akışlı filtrasyondan geçti ve doğal sedimentasyon yapıldı. Herhangi bir inceltici madde ya da enzim kullanılmadan sadece 1000 şişe olarak üretildi.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

ArcadIa Finesse Serisi

Finesse Sauvignon Blanc & Narince 2019

%90 Sauvignon Blanc & %10 Narince üzümlerinden kupaj yapılan bu şarabımız, Arcadia’nın en iyi rekoltelerinden olan 2019’ün tüm özelliklerini yansıtıyor. Herhangi bir inceltme ve durulma yapılmadan üretilen ayva, beyaz çiçek ve çarkıfelek meyve notları olan damakta mükemmel bir yoğunluk, fındık notları, olgun ve egzotik meyve aromaları sunan, dengeli, uzun ve zarif bitişli sıra dışı bir beyazdır.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

Papaskarası Blanc De Noir 2022

Trakya bölgesinin yerel üzümünden olan Papaskarası kırmızı üzümden bu sefer Papaskarası beyaz şarabını ürettik. Türkiye’de nadir olarak üretilen kırmızı üzümden beyaz şarap yapımı Türkiye’de nadir olarak üretilen beyaz şarap yapım tekniklerindendir. Yine çok kısıtlı sayıda, sadece 2000 şişe olarak ürettiğimiz Papaskarası Blanc de Noir’da, taze, bahar çiçekleri, tropik meyve aromaları ve canlılığı ile oldukça keyifli bir şaraptır.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

ArcadIa İlktepe Serisi

İlktepe Rosé 2020

%50 Sangiovese ve %50 Cabernet Sauvignon üzümleri şampanya üretiminde kullanılan tüm salkım yöntemiyle sıkıldı. 14-16 °C de fermente edilip 3 ay boyunca sur-lie tekniği ile tortusu üzerinde olgunlaştı. Nazik ve çapraz-akışlı filtrasyondan geçti ve doğal sedimentasyon uygulandı. Herhangi bir inceltici madde ya da enzim kullanılmadan üretildi.

Çilek, mürdüm eriği, kırmızı elma, vişne, incir gibi kırmızı meyve aromalarının hem burunda hem damakta hissedildiği, dengeli asiditeye sahip, baharatımsı aromaların belirgin olduğu ferah ve taptaze bir roze.

ArcadIa Mono Serisi

Mono Pinot Gris Rosé 2021

Pinot Gris parselinden gelen üzümler şampanya üretiminde kullanılan tüm salkım yöntemiyle sıkıldı. 14-16 °C de fermente edilip 3 ay boyunca sur-lie tekniği ile tortusu üzerinde olgunlaştı. Nazik ve çapraz-akışlı filtrasyondan geçti ve doğal sedimentasyon uygulandı. Herhangi bir inceltici madde ya da enzim kullanılmadan üretildi.

Türkiye’de ilk kez Arcadia bağlarında yetiştirilen %100 Pinot Gris üzümünden üretilmiştir. Provence tarzı üretilen bu rose, burunda floral aromalarla beraber, ahududu, şeftali ve çilek damakta ise şeftali, nektarin, armut aromalarıyla canlı asiditesi ve kremamsı bitişi ile çok çekici, çok lezzetli ve oldukça zarif bir rose

Arcadia Rosé 2021

%65 Cabernet Sauvignon ve %35 Merlot üzümlerinin kupajından oluşan canlı, taptaze ve yepyeni bir Rosé. Çilek, mürdüm eriği, şeftali, kiraz gibi kırmızı meyve aromalarının hem burunda hem damakta hissedildiği, dengeli asiditeye sahip ferah ve çok keyifli bir Rosé.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

kırmızı ŞARAPLAR

ArcadIa A Serisi

A Serisi Cabernet Franc 2019

Arcadia Bağlarının şimdiye kadar ki en iyi rekoltesi olan 2019 yılında nefis bir kırmızı yapmayı başardık. A Serisi Cabernet Franc, %100 Cabernet Franc üzümünden üretildi. 12 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Burunda; menekşe, yaban mersini ve tatlı baharat kokuları damakta ise; Bitter çikolata, olgun kırmızı meyveler ve meyankökü. Dengeli, damakta uzun bitişli, çok uzun yıllanma potansiyeline sahip bir kırmızı.

ArcadIa A Serisi

A Blend 2021

Yıllanma potansiyeline sahip bir şarap olan A Blend 2021, %77,3 Cabernet Sauvignon , %13,6 Cabernet Franc ve %9,1 Merlot üzümlerinin kupajından oluşmuştur.

16 ay Fransız meşe fıçıda yıllandırdığımız bu şarabımız, dengeli bir senenin çok keyifli, güçlü, tanenli ve yıllanma potansiyeline sahip bir şaraptır.

ArcadIa Odrysia Serisi

Odrysia Kırmızı Blend 2021

%43 Merlot, %32 Cabernet Franc ve %25 Cabernet Sauvignon üzümlerinin kupajından üretilmiştir. Entegre bir lezzet elde etmek için hem yeni hem de 2. Kullanım Fransız meşe fıçılarda 8 ay yıllandırılmıştır. Kırmızı meyve aromalarına sahip, yumuşak tanenli, orta üstü tanenlere sahip dengeli bir şaraptır.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

ArcadIa İlktepe Serisi

İlktepe Kırmızı Blend 2020

İlktepe Kırmızı Blend; %67,3 Cabernet Sauvignon, %27 Merlot, % 5,7 Cabernet Franc üzümleriyle kupaj yapılarak, 6 ay Fransız meşe fıçıda yıllandırıldı. İlk burunda vanilya, kakao, çikolata aromalarıyla kuru incir, keçi boynuzu gibi olgun kırmızı meyve aromaları, meyan kökü ve frenk üzümü gibi aromalarla birleşiyor. 

Oldukça kompleks ve dengeli olan bu şarabımız herhangi bir aroma kaybı olmaması adına kısıtlı filtrasyon yapılmıştır. Tortu içermesi doğaldır.

ArcadIa Mono Serisi

Mono Cabernet Sauvignon 2021

%100 Cabernet Sauvignon üzümünden üretilmiştir. Yumuşak ve yuvarlak tanenleri ve şaşırtıcı zenginlikte meyve aromalarıyla içimi çok keyifli bir kırmızı. Burunda önce baharat sonrasında kırmızı erik, ahududu, frenk üzümü ve meyankökü aromaları, damakta ise; yumuşak tanenleri ve zengin kırmızı meyve aromalarıyla, yıllanma potansiyeline sahip, orta gövdeli, dengeli ve havalandıkça keyifli bir kırmızı. Entegre bir lezzet elde etmek için 8 ay yeni ve 2. Kullanım Fransız meşe fıçıda yıllandırıldı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

ArcadIa Mono Serisi

Mono Merlot 2021

İdeal olgunluğa ulaşmış Merlot üzümleri elle toplanarak bağın içinde kurulu şaraphanede yer çekimi yöntemi ile işlendi. Fermentasyon öncesi soğuk maserasyon uygulandı, 19 hektolitrelik tanklarda fermente edildi. Kısmen 8 ay Fransız meşe fıçılarda yıllandırılmıştır

%100 Merlot üzümünden üretilen Mono Merlot, Burunda ve damakta kırmızı erik, frambuaz, olgun meyve tonlarına meşe fıçıdan gelen vanilya, çikolata, kahve aromaları eşlik ediyor. Kadifemsi tanenlerle zarif içimli ve orta bitişli bir Merlot’dur.

(Doğal Fermentasyon)

Papaskarası & Öküzgözü 2022

Meşe fıçıda tüm salkım doğal fermentasyon ile %70 Öküzgözü ve %30 papaskarası kırmızı üzümlerinden üretildi. 4 ay’da beraber meşe fıçıda dinlendi. İnceltme, durultma, filtrasyon görmeden en doğal hali ile sadece 1416 şişe üretildi. Oldukça meyvemsi, canlı, taze, kırmızı meyve aromalarına sahip, orta gövdeli, orta bitişli ve çok keyifli bir kırmızı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

TATLI ŞARAPLAR

Arcadia 333 Geç Hasat - Botrytis Cinerea 2021

%100 Sauvignon Blanc üzümünden üretilmiştir. Bağlarda gri küf olarak bilinen Botrytis Cinerea, uygun iklim koşullarını bulup tanenin kabuğunu yırtmadan üzümün içinde geliştiğinde Asil Küf denen bir doğa hediyesine dönüşür. Botrytis tarafından içi bal tadında bir nektara dönüşen bu tanelerin sıkılması ile elde edilen tatlı şarapların
en tanınanları Bordeaux’nun alt bölgesi olan Sauternes bölgesinde üretilenlerdir.

Arcadia 333 Geç Hasat - Botrytis Cinerea 2021

Uzun yıllar yıllandırmaya uygun olduğundan aynı zamanda çok iyi bir koleksiyon şarabıdır. Arcadia Bağları’nın en tatlısı 333, bu stilin Türkiye’de üretilen tek örneğidir. 

Arcadia 333 Geç Hasat - Botrytis Cinerea 2016 (50 cl)

%100 Sauvignon Blanc üzümünden üretilmiştir. Bağlarda gri küf olarak bilinen Botrytis Cinarea,uygun iklim koşullarını bulup tanenin kabuğunu yırtmadan üzümün içinde geliştiğinde Asil Küf denen bir doğa hediyesine dönüşür. Botrytis tarafından içi bal tadında bir nektara dönüşen bu tanelerin sıkılması ile elde edilen tatlı şarapların en tanınanları Bordeaux’nun alt bölgesi olan Sauternes bölgesinde üretilenlerdir. Uzun yıllar yıllandırmaya uygun olduğundan aynı zamanda çok iyi bir koleksiyon şarabıdır.

2016 Rekolte Botrytis şarabımız tam tatlı stildedir.

KOLEKSİYON

KOLEKSİYON SERİSİ

Arcadia 10. Yıl, 2016

Yalnızca 1509 adet şişelenen 10. yıl koleksiyon şarabımız Arcadia Bağları’nın 10. yaşı olan 2016 rekoltesi üzümleri ile üretilip, 2009’daki ilk hasadımızın 10. yılında, 2019 yılbaşı için şişelendi. %90 Cabernet Sauvignon ve %10 Cabernet Franc üzümlerinin kupajından oluşan şarabımız 20 ay Fransız meşe fıçıda yıllandırıldı. En az 10 yıl yıllanma potansiyeline sahip olduğu kadar şu an da da keyifle içilebilecek, burunda ve damakta siyah orman meyve notalarına, nane ve meyan kökü aromalarına sahip enfes bir kırmızı

Arcadia Bağları’nın olgunluk dönemi şaraplarının ilki ile tüm şarapseverleri selamlıyoruz.

Sangiovese 2018

Toscana’lı önolog danışmanımız Dr. Andrea Paoletti’nin tecrübeli ellerinden çıkan bu monosepaj Sangiovese, üzümün kendine özgü karakterinin Arcadia teruarındaki ifadesini yansıtan, yıllarca Kav’ınızda saklanabilecek bir koleksiyon şarabı olarak üretildi, ilk rekoltesi olan 2018 sadece 893 adet şişelendi. 15 ay Fransız meşe fıçıda yıllandırılan, geniş bir yıllanma yelpazesine sahip olan Arcadia Vineyards Sangiovese inceltme, durultma gibi şarabın tat ve lezzetini bozan hiçbir işlem yapılmadan kısıtlı filtrasyon uygulanarak şişelendi.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

Sangiovese 2019

İlk rekoltesi 2018 olan %100 Sangiovese şarabımızın, Arcadia teruarının şimdiye kadar ki en iyi rekoltesi olan 2019 yılında da yine çok kısıtlı sayıda, 1180 şişe olarak ürettik. 17 ay yeni ve ikinci kullanım Fransız meşe fıçıda yıllandırdık. Geniş bir yıllanma yelpazesine sahip olan bu şarap inceltme, durultma gibi şarabın tat ve lezzetini bozan hiçbir işlem yapılmadan, kısıtlı filtrasyon uygulanarak şişelendi.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Blend 2011

%85 Cabernet Sauvignon %15 Cabernet Franc üzümlerinin kupajından üretilmiştir. Arcadia Bağlarının en iyi rekoltelerinden olan 2011 yılı her açıdan oldukça dengeli bir sezondu. Burunda ve damakta yumuşacık tanenleri ve dengeli yapısı, karabiber, kuş üzümü, meyan kökü, tatlı ve olgun kırmızı meyve ve Fransız fıçıdan gelen vanilya aromaları ile uzun bitişli ve yıllanma potansiyeline sahip. Entegre bir lezzet elde etmek için 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Entegre bir lezzet elde etmek için 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

A Blend 2012

%83 Cabernet Sauvignon, %17 Cabernet Franc üzümlerinin kupajından üretilmiştir. Burunda; menekşe, çikolata, frenk üzümü, meyan kökü, karabiber, dolmalık biber, olgun siyah meyveler ile damakta ise yine olgun siyah meyve ve vanilya, tarçın aromaları ve kadifemsi ve yumuşacık tanenler. Entegre bir lezzet elde etmek için 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Blend 2013

%80 Cabernet Sauvignon, %20 Merlot üzümlerinin kupajından üretilmiştir. Entegre bir lezzet elde etmek için 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Şarabın lezzetinde herhangi bir kayıp yaşamamak için inceltici veya durultucu kullanılmadı. Burunda ve damakta, karabiber, frenk üzümü, incir, erik, meyan kökü aromalarına sahiptir. 

Meşe fıçı yıllandırılmasından gelen vanilya, karamel, çikolata aromaları ile oldukça dengeli ve keyifli bir şaraptır.

A Seri Blend 2015

 %80 Cabernet Sauvignon, %20 Merlot üzümlerinin kupajından üretilmiştir. Yıllanma potansiyeline sahip bir şarap olan A Blend 2015, 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Burunda; kuş üzümü, tatlı kırmızı meyveler ve balzamik tonları ile olgun ve yoğun damakta ise yoğun siyah meyve ve vanilya aromaları ve kadifemsi tanenlere sahip, uzun bitişli, tam gövdeli bir kırmızı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Serisi Blend 2016

%85 Cabernet Sauvignon, %15 Merlot üzümlerinin kupajından üretilmiştir. 2016 yılı Arcadia bağlarının en iyi yıllarından biridir. Burunda; kuş üzümü, tatlı kırmızı meyveler ile olgun ve yoğun damakta ise yoğun siyah meyve ve vanilya aromaları ve kadifemsi tanenlere sahip, uzun bitişli, tam gövdeli nefis içimli bir kırmızı. Yıllanma potansiyeline sahip bir şarap olan A Blend 2016, 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Serisi Blend 2017

 %54 Cabernet Sauvignon, %46 Merlot üzümlerinin kupajından oluşmuştur. Koleksiyon serimizde yer alan A Blend 2017, sadece 580 şişe üretilmiştir. 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Burunda; dolmalık biber, kuş üzümü, tatlı kırmızı meyveler ve balzamik tonları ile olgun ve yoğun damakta ise yoğun siyah meyve ve vanilya aromaları ve kadifemsi tanenlere sahip, uzun bitişli, tam gövdeli. Uygun saklama koşullarında çok uzun yıllar daha yıllanma potansiyeline sahiptir.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Serisi Blend 2018

%83 Cabernet Sauvignon , %17 Cabernet Franc üzümlerinin kupajından üretilmiştir. Burunda; kuş üzümü, tatlı kırmızı meyveler ve balzamik tonları ile olgun ve yoğun damakta ise yoğun siyah meyve ve vanilya aromaları ve yumuşacık tanenlere sahip, uzun bitişli, tam gövdeli nefis içimli bir kırmızı. Yıllanma potansiyeline sahip bir şarap olan A Blend 2018, 12 ay boyunca yeni ve 2. kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Serisi Blend 2019

Yıllanma potansiyeline sahip bir şarap olan A Blend 2019, %52,6 Cabernet Sauvignon , %47,4 Cabernet Franc üzümlerinin kupajından oluşmuştur.

12 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Burunda; kuş üzümü, tatlı kırmızı meyveler ve balzamik tonları ile olgun ve yoğun damakta ise yoğun siyah meyve ve vanilya aromaları ve kadifemsi tanenlere sahip, uzun bitişli, tam gövdeli nefis içimli bir kırmızı.

A cabernet franc 2012

%100 Cabernet Franc üzümünden üretilmiştir. Burunda; menekşe, yaban mersini ve tatlı baharat kokuları damakta ise; bitter çikolata, olgun kırmızı meyveler ve meyankökü ile yumuşacık ve keyifli tanenler ile uzun ve kalıcı bir bitiş.
Entegre bir lezzet elde etmek için 20 ay boyunca yeni ve 2. kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

A Cabernet Franc 2015

%100 Cabernet Franc üzümünden üretilmiştir. 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Burunda ve damakta; menekşe, kuş üzümü, dolmalık biber, yaban mersini ve tatlı baharat kokuları ile uzun bitişli, yıllanma potansiyeline sahip bir kırmızı

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Cabernet Franc 2016

%100 Cabernet Franc üzümünden üretilmiştir Meyvemsiliği ve menekşe kokularıyla öne çıkan A Serisi Cabernet Franc 20 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Menekşe, olgun kırmızı meyveler, meyankökü, bitter çikolata aromaları ile oldukça kompleks ve dengeli. Damakta uzun bitişli, uygun saklama koşullarında yıllanma potansiyeline sahip bir kırmızı

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Cabernet Franc 2017

%100 Cabernet Franc üzümünden üretilmiştir. A Serisi Cabernet Franc entegre bir lezzet elde etmek için 24 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Burunda ve damakta; karabiber, dolmalık biber, menekşe, kuş üzümü, yaban mersini ve tatlı baharat aromaları ile kırmızı meyve aromalarının ahengi ile çok keyifli bir şarap.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

A Cabernet Franc 2018

%100 Cabernet Franc üzümünden üretilmiştir. A Serisi Cabernet Franc 16 ay boyunca yeni ve 2. Kullanım, orta-tütsülenmiş Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. Kırmızı ve siyah orman meyve aromaları ile meşe fıçıdan gelen vanilya, karanfil, tarçın, bitter çikolata aromarıyla oldukça dengeli, uzun bitişli yıllanma potansiyeline sahip bir kırmızı şarap.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

Finesse Kırmızı Blend 2009

Arcadia Bağları’nın ilk rekoltesi olan ve koleksiyon serisinde yer alan bu şarabımız %50 Cabernet Sauvignon, %42 Merlot ve %8 Cabernet Franc üzümlerinin kupajından üretildi.

Parlak yoğun yakut renginde, burunda tatlı baharat, balzamik, kırmızı ve siyah meyve aromalarıyla olgun ve canlı. Entegre bir lezzet elde etmek için 12 ay boyunca orta-tütsülenmiş, yeni ve 2. kullanım Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı. 

Damakta erik, böğürtlen ve yaban mersini aromalarıyla tam gövdeli, dengeli, bitişte olgun ve yoğun meyve aromalarına sahip, yıllanma potansiyeline sahip çok özel bir kırmızı.

Finesse Kırmızı Blend 2013

Arcadia Bağları’nın ilk rekoltesi olan ve koleksiyon serisinde yer alan bu şarabımız %55 Cabernet Sauvignon, %23 Cabernet Franc ve %22 Merlot üzümlerinden üretildi.

Parlak yoğun yakut renginde, burunda tatlı baharat, balzamik, kırmızı ve siyah meyve aromalarıyla olgun ve canlı. Entegre bir lezzet elde etmek için 15 ay boyunca orta-tütsülenmiş, yeni ve 2. kullanım Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

Odrysia Kırmızı Blend 2016

Finesse serisinin devamı niteliğinde ve Odrysia serisinin tek kırmızı olan Odrysia Kırmızı Blend 2016 %50 Cabernet Franc, %45 Merlot ve %5 Cabernet Sauvignon üzümlerinin kupajından oluşuyor. Arcadia’nın en iyi rekoltelerinden biri olan Odrysia Kırmızı Blend 2016  12 ay Fransız meşe fıçıda yıllandırıldı, dengeli yapısı ve yuvarlak tanenleriyle yıllanma potansiyeline sahip bu çok keyifli şarap kısa sürede koleksiyon serimizde yerini aldı. “

Bu ürün için ekstra bilgi ve öneri bulunmamakta.

Odrysia Kırmızı Blend 2018

%47 Cabernet Franc, %39 Merlot, , %14 Cabernet Sauvignon üzümlerinin kupajından ürettiğimiz Odyrsia Kırmızı Blend 2018 rekolte burunda; kırmızı ve siyah meyve aromalarıyla olgun ve canlı. meşe fıçı entegrasyonundan gelen vanilya, karanfil, tarçın, damakta ise; kadifemsi ve yumuşacık tanenleriyle, erik, böğürtlen ve yaban mersini aromaları. 

Entegre bir lezzet elde etmek için 12 ay boyunca yeni ve 2. kullanım Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

ArcadIa A Serisi

Odrysia Kırmızı Blend 2019

Arcadia Bağlarının en iyi rekoltelerinden olan 2019, oldukça dengeli, %49 Merlot, %37 Cabernet Franc, %14 Cabernet Sauvignon üzümlerinin kupajından oluşmuştur
aromatik ve uzun bitişli bir şarap yapabilmemize imkan verdi. Burunda; kırmızı ve siyah meyve aromalarıyla olgun ve canlı. meşe fıçı entegrasyonundan gelen vanilya, karanfil, tarçın, damakta ise; kadifemsi ve yumuşacık tanenleriyle, erik, böğürtlen ve yaban mersini aromaları. 

Entegre bir lezzet elde etmek için 12 ay boyunca yeni ve 2. kullanım Fransız meşe fıçılarda olgunlaştı.

Viski menüsü

The Macallan (5cl)

12 Double Cask

Glenmorangie (5cl)

12 Sherry Cask

Johnie Walker (5cl)

Green Label 15 Year Old

Hibiki (5cl)

Japanese Harmany Whisky

Jameson (5cl)

Black Barrel

Chivas Regal (5cl)

18 Year Old

Bu web sitesinde, web sitesinin işlevlerini iyileştirmeye ve ziyaretiniz sırasında size harika bir deneyim sunmaya yardımcı olmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. İdeal performans için çerezleri kabul etmeniz tavsiye edilmektedir. Reklam ve Çerez Politikamızı okuyarak bu web sitesinde çerezlerin nasıl kullanıldığına dair daha fazla bilgi edinebilirsiniz.